Bitcoin’s recently bull run is attributed to the weakening dollar
Bitcoin i złoto wchodzą w fazę konsolidacji w miarę wzrostu kursu dolara
Silny dolar amerykański może odwrócić pęd Bitcoin’a.
Bitcoin News Today – Ceny złota i Bitcoin (BTC) spadły w miarę wzrostu indeksu USD. To spowodowało, że wielu analityków spekuluje, czy silny dolar spowolni trakcję Bitcoinu. Dwa dni temu cena Bitcoinu spadła o ponad 3 procent z 11.880 dolarów do około 11.500 dolarów na Coinbase – jednej z największych platform handlowych na świecie.

Przypadkowo, indeks USD zaczął odbijać się od 4-miesięcznego spadku. Ponieważ dolar amerykański wzrósł o 1,3 procent z 92,28 do 98,20 dolarów, złoto, Bitcoin i inne najlepsze waluty cyfrowe spadły w tandemie. Ta odwrotna korelacja między Bitcoinem a złotem może sugerować, że osłabienie dolara jest katalizatorem ostatniego rajdu cen BTC.

Bitcoin (BTC) Cena dziś – BTC / USD

Nazwa Cena 24H %.
bitcoinBitcoin(BTC) $11,566.40
-0.29%

Silny dolar może stłumić byczą chwilę Bitcoina

Odkąd Bitcoin spadł do najniższych poziomów 3.800 dolarów w marcu tego roku, analitycy przypisują wzrost cen waluty cyfrowej spadającemu dolarowi. Naukowcy z giełdy w Kraken powiedział:

„Za tym skokiem, korelacja Bitcoina z #goldem umocniła się do jednorocznego wyżu 0,93“. Nastąpiło to w momencie, gdy rynki zwróciły się w kierunku bezpiecznych aktywów w obliczu wzrostu liczby przypadków COVID, wzrostu wydatków rządowych, mieszanych zarobków przedsiębiorstw, obaw przed inflacją i osłabienia dolara“.

Przeciwnie, szanse na fazę konsolidacji BTC mogą wzrosnąć, gdy USD odwróci się i zacznie rosnąć. W ciągu ostatnich dwóch dni, wraz ze wzrostem indeksu USD, cena złota również spadła o ponad 3,5 proc. W ciągu ostatnich kilku tygodni złoto miało pewną silną trakcję, która znacznie wzrosła z powodu rosnącej niepewności w gospodarce światowej.

Cyfrowy inwestor walutowy, Scott Melker – zauważył, że odwrotna relacja pomiędzy USD i Bitcoinem jest bardziej przekonująca niż jego niedawna korelacja z rynkiem akcji. Powiedział:

„Odwrotna relacja Bitcoin’a z dolarem jest o wiele bardziej przekonywująca niż myśl, że jest skorelowana z rynkiem akcji.“

Gdzie będzie następny dolar?
Ożywienie dolara powoduje osłabienie trendu wzrostowego złota, według Michaela Hewsona. Powiedział:

„Odbicie amerykańskiego dolara wywołało również nową falę osłabienia cen złota, które gwałtownie się wyprzedały i teraz testują wsparcie na poziomie 1.920 dolarów za uncję, a także ponowną niepewność co do tempa dalszych bodźców pieniężnych z Rezerwy Federalnej.“

Zgodnie z danymi Skew, złoto i Bitcoin kilka tygodni temu odkryły nową korelację. Jeśli cena Bitcoinu i złota nadal będzie się poruszać w tym samym tempie, to szanse na umocnienie się USD, które spowoduje dip BTC, wzrosną.

Von admin